OBÓZ FILMOWY 2024

Jedyny taki obóz filmowy w Polsce

otwieramy zapisy!
Obóz filmowy - WeFilm Camp 2024

WeFilm Camp jest jedynym w Polsce obozem o tematyce filmowej skierowanym do młodzieży prowadzonym przez filmowców z całej Polski, w tym absolwentów i studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej, Szkoły Filmowej w Katowicach oraz Warszawskiej Szkoły Filmowej.

WIEK UCZESTNIKÓW: 14 – 19 lat

TURNUS I TERMIN: 01.07.2024 – 10.07.2024 (BRAK MIEJSC)

TURNUS II TERMIN: 10.07.2024 – 19.07.2024 

MIEJSCE: RESORT NIEGOCIN || MAZURY

WYJAZD: WARSZAWA, LUBLIN

CENA STANDARDOWA – 3349 zł

CENA PROMOCYJNA* DO 15.03 (ILOŚĆ ZGŁOSZEŃ OGRANICZONA) – 3199 zł

0
Prelegentów
0
Godzin warsztatów
0
PLN wartości sprzętu

realizacje uczestników obozu filmowego

Odtwórz wideo

Film krótkometrażowy w wykonaniu jednej z ekip, zrealizowany w ramach etiud końcowych podczas obozu filmowego WeFilm Camp 2023. Film powstał w 48 godzin.

Uczestnicy pierwszej edycji mieli za zadanie podczas warsztatów utworzyć krótkie, ale profesjonalne materiały audiowizualne. Materiał zrealizowany przy pomocy kamery Arri Alexa.

 • Wyjazd w godzinach południowych. Przyjazd do Resortu Niegocin
 • Przyjazd do ośrodka w godzinach popołudniowych/wieczornych. Zakwaterowanie. Obiad/kolacja.
 • Spotkanie informacyjne dla uczestników z opiekunami.

Pobyt wypoczynkowo – rekreacyjny – realizacja programu

 • Realizacja programu warsztatów filmowych (PONIŻEJ opis programu warsztatowego!)
 • Zajęcia sportowe i rekreacyjne, gry terenowe, ognisko z kiełbaskami.
 • Rejs statkiem po Jeziorze Niegocin,
 • Zajęcia terenowe.
 • Zabawy integracyjne, gry, pokazy,
 • Kino letnie.
 • Turnus kończymy śniadaniem/obiadem.
 • Wykwaterowanie i wyjazd po śniadaniu/obiedzie.
 • Wpłat prosimy dokonywać na rachunek PKO BP:

Biuro Podróży Inter-Tours, ul. Prymasa S. Wyszyńskiego 1/1, 20-102 Lublin

49 1020 3147 0000 8802 0087 8181

z dopiskiem: Obóz filmowy 2024 – turnus [numer turnusu, imię i nazwisko uczestnika, wiek]

 • Zaliczka za obóz w wysokości 1000 zł płatna w terminie do 7 dni od daty zgłoszenia!
 • Przejazd autokarem o podwyższonym standardzie (WC, barek),

 • Zakwaterowanie (9 noclegów);

 • Wyżywienie 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad,  kolacja);

 • Rejs statkiem oraz bilety wstępu, potrzebne do realizacji programu obozu,

 • Udział w warsztatach filmowych i aktywnościach filmowych,

 • Ubezpieczenie NNW na kwotę 10 000 PLN, składka TFG i TFP;

 • Opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej (wychowawcy, kierownik, ratownik) oraz kadry filmowej.

 • Podatek VAT

Resort Niegocin, więcej informacji poniżej.

 • autokar o podwyższonym standardzie (WC, barek)
 • wyjazd z Warszawy oraz Lublina
 • powrót do Lublina i Warszawy

Realizacje uczestników obozu filmowego

Odtwórz wideo

Film krótkometrażowy w wykonaniu jednej z ekip, zrealizowany w ramach etiud końcowych podczas obozu filmowego WeFilm Camp 2023. Film powstał w 48 godzin.

Uczestnicy drugiej edycji stworzyli profesjonalnie oświetlone plany zdjęciowe, których zadaniem było ukazanie różnej roli światła w scenie. Materiał zrealizowany przy pomocy kamery Arri Alexa.

Dla kogo jest obóz filmowy wefilm camp?

Obóz Filmowy skierowany jest do wszystkich osób w wieku 14-19 lat zainteresowanych sztuką filmową oraz chcących rozwijać swoje pasje pod okiem profesjonalnej kadry. Obóz to również miejsce na odkrywanie tajników rekrutacji do szkół filmowych oraz perspektyw dla młodych twórców. Ze względu na wielu prelegentów oraz podział na grupy możliwe jest dopasowanie poziomu warsztatów zarówno do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z filmem, jak i tych, którzy mają za sobą pierwsze kroki, w tym uczestników poprzednich edycji obozu filmowego. Obóz filmowy organizowany jest wspólnie z Biurem Podróży Inter Tours w Lublinie, posiadającym ponad 12-letnie doświadczenie w organizowaniu obozów młodzieżowych w Polsce i na świecie.

Uczestnikom  zostanie wręczony certyfikat ukończenia obozu, wystawiony przez Lubelskie Stowarzyszenie Filmowe!

Czym wyróżnia się wefilm camp?

WeFilm Camp jest jedynym obozem filmowym w Polsce wykorzystującym w pełni profesjonalne środki edukacyjne, oparte na zdobywaniu umiejętności, wiedzy i doświadczenia z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu filmowego. Obóz jest miejscem dla początkującej młodzieży oraz tej nieco bardziej zaawansowanej. WeFilm Camp stawia na praktykę już od pierwszych dni. Uczestnicy w czasie obozu realizują kilka różnych form audiowizualnych, zaś cała wiedza, którą uzyskują wykorzystywana jest w praktyce w kolejnych dniach. Obóz to miejsce na tworzenie nowych grup filmowych oraz rozwijania swoich pomysłów i kreatywności pod okiem młodej ale doświadczonej kadry filmowej. Nasi uczestnicy to młodzi filmowcy, którzy odkrywają swoje zainteresowania, rekrutują do Szkół Filmowych, produkują filmy, uczestniczą w festiwalach filmowych i konkursach oraz zdobywają cenne nagrody. WeFilm Camp to blisko 130 uczestników na przestrzeni ostatnich 3 lat.

W tym roku dzięki opinii uczestników z poprzednich edycji, WeFilm Camp zostanie poszerzony o więcej zajęć aktorskich, zaś warsztaty operatorskie odbywać będą się w nowej formule, w oparciu o jeszcze więcej sprzętu filmowego. Fotografia analogowa oraz warsztaty z makijażu planowego odbywać będą się fakultatywnie, dla mniejszej liczby zainteresowanych osób.

Obóz powraca również na Mazury. To Wy zdecydowaliście o tym! 

Jak wygląda rezerwacja obozu filmowego

Po przesłaniu zgłoszenia otrzymają Państwo na maila (podanego w zgłoszeniu) podstawowe informacje dotyczące m.in. płatności, a następnie niezbędnych dokumentów, czy listy rzeczy, które warto zabrać na obóz. Rezerwację miejsca potwierdza zaksięgowanie wpłaty zaliczki, która powinna wpłynąć na konto biura podróży do 7 dni po przesłaniu zgłoszenia. Zaliczka wynosi 1000 zł.

Ilość miejsc jest ograniczona – liczy się kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia można dokonać: 

 • poprzez poniższy formularz zgłoszeniowy: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
 • drogą elektroniczną na adres: info@lsf.org.pl, można napisać do nas maila ze zgłoszeniem
 • telefonicznie pod nr. tel: + 48 515 160 333,
 • osobiście w biurze podróży Inter Tours, ul. Prymasa S. Wyszyńskiego 1 lok. 1, 20-102 Lublin

Więcej informacji na temat edycji 2024 na naszych kanałach social media! 

wefilm camp 2024

program Warsztatów

warsztaty z filmowcami z Całej polski

Podczas 10-dniowego pobytu młodzi filmowcy wspólnie z 10 prelegentami nauczą się podstaw scenariopisarstwa, zdjęć operatorskich, organizacji produkcji filmowej, reżyserii, użycia światła w filmie, podstaw realizacji dźwięku na planie, pracy z aktorem oraz montażu filmowego. Ponadto warsztaty będą owiane wieloma fascynującymi spotkaniami, rozmowami i wspólną pracą. Prelegenci podzielą się tajnikami pracy w branży filmowej, możliwości rozwojowych dla młodych filmowców oraz rekrutacji i studiów w Szkołach Filmowych.

Profesjonalny sprzęt

Podczas warsztatów uczestnicy mają możliwość pracy na profesjonalnym sprzęcie filmowym i oświetleniowym (m.in. kamerach ARRI ALEXA, będącymi światowymi standardami kina, którymi obecnie realizuje się blisko 90% wszystkich światowych produkcji filmowych). Ponadto uczestnicy podczas realizacji etiud będą mieli możliwość korzystać ze sprzętu filmowego (kamery SONY FS7) oraz oświetleniowego.

MO_00964
szkoła aktorska

Poza standardowymi warsztatami uczestnicy wezmą udział w warsztatach aktorskich, podczas których nauczą się technik scenicznych, improwizacji, pracy z tekstem, autoprezentacji, współpracy z aktorem oraz reżyserem. Dopełnieniem warsztatów będą warsztaty z podstaw dubbingu oraz z wykorzystaniem charakteryzacji i efektów specjalnych.

realizacja scen filmowych

Podczas tegorocznej edycji uczestnicy będą mieli możliwość w czasie warsztatów przygotowywać i realizować profesjonalne sceny filmowe. Zajęcia prócz autora zdjęć, prowadzić będzie asystent operatora obrazu oraz mistrz oświetlenia. Uczestnicy będą mogli zrealizować sceny wieczorowo/nocne, z wykorzystaniem oświetlenia plenerów, bądź sceny z wykorzystaniem np. wnętrza samochodu. 

Operatorka kamery na obozie filmowym
realizacje etiud filmowych

Na zakończenie obozu uczestnicy samodzielnie przy pomocy sprzętu filmowego zrealizują etiudy filmowe, których projekcje odbędą się podczas gali zakończeniowej. Realizacja etiud  przebiegać będzie w formule inspirowanej 48 Hours Film Project, czyli konkursu na filmy powstające w 48 godzin.

Warsztaty z makijażu planowego (fakultatywnie)

Fakultatywne warsztaty z podstaw makijażu planowego i kreatywnego, wykorzystywanego do filmów, seriali, teledysków oraz sesji. Warsztaty poprowadzi profesjonalna make-up artist, współpracująca przy produkcjach z takimi gwiazdami jak: Smolasty, Tribbs, Ronnie Ferrari, Zespół MIG, Reni Jusis, Papa Dance i wielu innych.

Koszt fakultetu: 150 zł/os.

Minimalna liczba osób to 5, maksymalna 10.

Warsztaty z fotografii analogowej (fakultatywnie) - brak miejsc

Fakultatywne warsztaty z fotografii analogowej. W czasie obozu warsztatowicze nauczą się całego przebiegu powstawania fotografii czarno-białej. Od założenia kliszy na aparat, poprawne wykonanie zdjęcia, aż po wywołanie kliszy w chemii oraz odbitki na papierze światłoczułym.

Koszt fakultetu: 150 zł/os.

Minimalna liczba osób to 5, maksymalna 15.

Zakwaterowanie uczestników obozu filmowego

Resort Niegocin – całoroczny ośrodek wypoczynkowy – konferencyjny, otoczony aurą Wielkich Jezior Mazurskich, położony w miejscowości Wilkasy. Ośrodek znajduje się wśród lasów, u wybrzeża Jeziora Niegocin.

www.resortniegocin.pl

Zakwaterowanie: Budynek Hotelowy, pokoje 2,3 os. z łazienkami, tv, wi-fi

Wyżywienie: Trzy posiłki dziennie (śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu).

Ośrodek dysponuje rozbudowaną bazę noclegową, profesjonalnym zapleczem gastronomicznym, różnorodną infrastrukturą sportową, konferencyjną oraz rekreacyjną:

 • Pokoje z łazienkami 
 • Boisko ze sztuczną trawą o wymiarach 65x34m, bramki 2x5m oraz 2x3m
 • Sale dydaktyczne z wyposażeniem audio-wizualnym
 • Kawiarnia z karaoke oraz koncertami
 • Bezpośrednie zejście na kąpielisko
 • Siłownia plenerowa
 • Trasy biegowe
 • Wypożyczalnia rowerów i skuterów
 • Miejsce do gry w siatkówkę
 • Sala gier dla dzieci – piłkarzyki, bilard, ping-pong
 • Miejsce do grillowania oraz miejsce na ogniska
pokjdwuosobowy1

Pokoje

Pokoje z łazienkami,
2,3-osobowe.
Wyposażone w tv oraz wi-fi.

Duży teren zielony

Duży teren zielony, z zewnętrzną siłownią, boiskami i kawiarnią.

10.Boisko

Sale konferencyjne przystosowane pod projekcje multimedialne oraz warsztaty filmowe. Boiska zewnętrzna, siłownia.

Otoczenie_boiska_1

Kawiarnia (wieczorne karaoke, i koncerty) z bezpośrednim zejściem na kąpielisko.

Sprawdź nas na social mediach!

Obóz filmowy - opinie uczestników

Wszystkie wrażenia z poprzednich edycji obozu filmowego możecie znaleźć na naszym Instagramie, w wyróżnionych relacjach.

5/5

„Na obozie czułem, że kadra oraz prelegenci wspierają moją kreatywność. Mogłem dawać pomysły i być wspierany w ich realizacji.”

5/5

„Tutaj jest zupełnie inaczej! Mamy zajęcia z praktycznie każdej dziedziny filmowania. Zajęcia prowadzi młoda ale doświadczona kadra, która wręcz tryska chęcią i pasją, aby nam wszystko przekazać.”

5/5

„Zajęcia prowadzone są w unikatowy oraz kreatywny sposób, który łatwo do mnie dociera. Poznałam fantastycznych ludzi z którymi z pewnością będę miała kontakt przez długie lata.”

Uczestnik obozu filmowego Antek
5/5

„Na obozie jest niesamowity luz i nie ma spięcia z niczym. Do tego duża dostępność sprzętu.”

Uczestnik obozu filmowego Wiktoria
4.5/5

„Zaskoczyło mnie, jaki ogrom pracy jest wymagany przy tworzeniu filmu, aby powstało coś dobrego.”

5/5

„Bardzo dobra atmosfera i profesjonalne zajęcia ze sprzętem filmowym.”

5/5

„Sprzęt na najwyższym poziomie, z którym trzeba się zapoznać, jeśli chce się robić filmy.”

Formularz rejestracyjny na WeFilm Camp
Obóz filmowy 2024

  Interesuje mnie:*

  Wyjazd z:*

  Warsztaty fakultatywne:

  © 2020, Company Inc. All rights reserved.