WeFilm – Lubelskie Dni Filmu

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu jest corocznym wydarzeniem filmowym odbywającym się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie! W czasie wydarzenia na uczestników czekają warsztaty z filmowcami z całej Polski, projekcje filmów (krótkie metraże, filmy ukraińskie, lubelskie produkcje, etiudy studenckie), masterclass z użyciem profesjonalnego sprzętu i planu filmowego, spotkania z gośćmi polskiej sceny filmowej oraz wydarzenia rozrywkowe (m.in. Wieczór Filmowych Wpadek) i strefa otwarta z przestrzenią chillout.

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich mieszkańców regionu, którzu chcą rozwijać się w kierunku sztuki filmowej oraz poznawać kulturę filmową.

Więcej informacji na temat edycji 2023 – wkrótce! 

Organizatorzy:

Lubelskie Stowarzyszenie Filmowe
Kino CSK
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.

facebook.com/LubelskieStowarzyszenieFilmowe
facebook.com/kinocsk    facebook.com/cskwlublinie

 

 

co było w programie

Warsztaty filmowe

6 różnorodnych warsztatów oraz 5 Masterclassów prowadzonych przez doświadczonych twórców filmowych z różnych dziedzin kinematografii. Jak wykonać profesjonalną post-produkcję dźwięku? Jak wykonać „branżową” kolor korekcję obrazu? Czym jest filmoterapia? Jak przejść ze standardowego makijażu do kreatywnego, bądź przygotować aktora do sceny powypadkowej? Jak wygląda realizacja fabuły, bądź reklamy przy użyciu ARRI

312268926_1030020251204795_4291882358589451710_n

Spotkania autorskie

Czas pozwalający na bezpośredni kontakt z twórcami filmowymi. W 2022 zagościli u nas producenci filmu Broad Peak (EastStudio, Netflix), Grupa Filmowa Darwin oraz odtwórca głównej roli filmu Słoń – laureata nagrody na tegorocznym Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, Jan Hrynkiewicz. Ponadto mieliśmy możliwość obejrzeć The Room z polskim dubbingiem.

pokazy filmów krótkometrażowych

W czasie trzech bloków filmowych mogliśmy zobaczyć filmy krótkometrażowe m.in. młodych twórców z Ukrainy, niezależnych grup filmowych z Lubelszczyzny oraz studenckich etiud z całej Polski. 

MO_01802

Wydarzenia towarzyszące

Co zrobić gdy aktor mający zagrać główną rolę nie zapoznał się ze scenariuszem myśląc, że będzie tylko statystą i wszystko “ogarnie się” na miejscu? Ponownie zagościli u nas filmowcy chcący podzielić się historiami o których mało kto chciałby wspominać! Wieczór Filmowych Wpadek w tym roku dopełnił koncert jazzowy muzyki filmowej, Filmowy Pub Quiz, Sketch Show oraz spotkanie z przedstawicielami lubelskich instytucji, samorządu oraz organizacji pozarządowych.

Strefa otwarta

Tegoroczna strefa otwarta to mnóstwo zdjęć, nowych znajomości oraz darmowego popcornu!

312488565_1030019864538167_437647301963690817_n

galeria 2022

galeria

galeria

© 2022, Company Inc. All rights reserved.